A webhely a cookie-k segítségével nyújtja a szolgáltatásokat, szabja személyre a hirdetéseket. A webhely használatával elfogadja a cookie-k használatát

Hungarian
English
Romanian
French
Termék csoportok

Általános eljárás


A kezelési terv alapelvei

 

Az implantációs kezelés sebészeti részét megelőzi egy átfogó betegértékelés, műtét előtti diagnosztika és kezelési terv. Egy nem megfelelő kezelési terv akár az implantátum elvesztését is eredményezheti.

Általános óvintézkedések
 

100%-os sikerráta soha nem érhető el. Gyermekkorú betegek esetében nem ajánlott a bevált módszert alkalmazni addig, amíg az állkapocscsont növekedése nem jutott el a végéhez dokumentálható módon. Ha az operáció előtt kemény- ill. lágyszövethiányt tapasztal a betegnél, akkor fennáll a veszélye annak, hogy az implantátum nem megfelelő szögben fog beágyazódni ill. esztétikailag nem lesz tökéletes.

Műtét előtti óvintézkedések
 

A műtéti beavatkozást megelőzően a beteg alapos klinikai és radiológiai kivizsgálására van szükség annak érdekében, hogy a páciens testi és lelki állapotát felmérjük. Különleges figyelmet kell szentelnünk azoknak a betegeknek, akiknél olyan lokalizált vagy szisztémás tényezők játszanak szerepet,  melyek megzavarhatják a gyógyulás folyamatát (pl. dohányzás, kezeletlen cukorbetegség, orofaciális sugárkezelés, környező csontok fertőzése).

Általánosságban véve az implantációnak és a fogpótlás megtervezésének mindig egyénre szabottnak kell lennie. Bruxizmus vagy kedvezőtlen állkapocsviszonyok esetén át kell gondolni, érdemes-e a kezelést lefolytatni vagy sem.

A sebészeti beavatkozásra vonatkozó előírások

Különösen óvatosan kell eljárnunk, ha keskeny implantátumokat ültetünk be a hátsó régióba, mivel fennáll a protetikus túlterhelés veszélye. Ha nem elégséges a megmaradt csont mennyisége vagy minősége, ha fertőzés vagy egyéb akut betegség forog fenn, ezek mind-mind az osszeointegráció sikertelenségéhez vezethetnek rögtön a műtét után vagy amikor az osszeointegráció befejeződik.

Amellett, hogy be kell tartani a kötelező előírásokat mint pl. fertőtlenítés, nagyon nagy odafigyeléssel kell az állkapocscsont fúrásánál eljárni, nehogy az idegek vagy az erek károsodjanak. Ehhez az orvosnak anatómiai tudása és a sebészi beavatkozás előtti röntgenfelvétel van a segítségére. Ha nem sikerül megfeleltetnie a röntgenfelvétel adatait a fúróval végzendő aktuális hosszokkal, vagy ha mélyebbre fúr, mint ami szükséges, az az idegek ill. más vitális rendszerek tartós károsodásához vezethet. Ilyen pl. az alsó ajak és az áll állandó zsibbadása vagy vérzés a nyelvfenéken.